pytanie

Aktualności

Montaż maszyny do przecisków
Czytaj więcej
18/09/2022
Montaż maszyny do przecisków
 • Maszyna składała się z dwóch części i ma zadanie wykonać przecisk pod drogą. Do tego zadania został wykorzystany nasz żuraw Liebherr LTM 1070 70t 
Czytaj więcej
Pionowanie zbiorników
Czytaj więcej
22/08/2022
Pionowanie zbiorników

Pionowanie zbiornika przy użyciu żurawia Liebherr LTM 1070 70t  waga zbiornika 10t. 

Czytaj więcej
Budowa nabrzeża w Porcie Gdańskim
Czytaj więcej
28/04/2022
Budowa nabrzeża w Porcie Gdańskim

Współpraca z firmą Menard Sp. z.o.o przy umocnieniu nabrzeża w Porcie Gdańskim.  Do projektu została wykorzystana nasza ładowarka teleskopowa Manitou mrt 2150

Czytaj więcej
Rozbiórka sortownika do karmienia
Czytaj więcej
12/04/2022
Rozbiórka sortownika do karmienia

Prace rozbiórkowe węzła do sortowania kruszyw w Porcie Gdańsk. Do prac wykorzystany był żuraw Liebherr LTM 1055 oraz Manitou MRT 2150 

Czytaj więcej
Remont rafinerii Lotos S.A w Gdańsku
Czytaj więcej
28/03/2022
Remont rafinerii Lotos S.A w Gdańsku

Nasze żurawie pracują podczas prac remontowych na rafinerii Lotos S.A w Gdańsku 

Czytaj więcej
Budowa zakładu przetwarzania odpadów w Gdańsku
Czytaj więcej
16/03/2022
Budowa zakładu przetwarzania odpadów w Gdańsku

Zakład utylizacji odpadów to kolejny projekt na którym są wykorzystane nasze żurawie.

Czytaj więcej
Nowa usługa w naszej ofercie
Czytaj więcej
16/03/2022
Nowa usługa w naszej ofercie

Pojawiła się nowa usługa w naszej ofercie. Mianowicie nasza firma zakupiła ładowarkę teleskopową obrotową Manitou MRT 2150 5t udźwigu 21m podnoszenia. Zapraszam do zapoznania się z ofertą. Kartę pracy ładowarki znajduje się w zakładce Park maszyn.

Czytaj więcej
PRACA: Operator ładowarki teleskopowej MANITOU MRT 2150 (obrotowej)
Czytaj więcej
20/01/2022
PRACA: Operator ładowarki teleskopowej MANITOU MRT 2150 (obrotowej)

Praca na sprzęcie: Ładowarka teleskopowa Manitou MRT 2150

Wymagane: uprawnienia WJO oraz minimalna wiedza mechaniczna - potrzebne do codziennej obsługi maszyny (np. konserwacja bieżąca) Gwarantujemy umowę o pracę, ciągłość zatrudnienia również w okresie zimowym, wynagrodzenie wypłacane terminowo

Czytaj więcej
Jak tanio wynająć dźwig?
Czytaj więcej
03/08/2020
Jak tanio wynająć dźwig?

Dźwig to potoczna nazwa dla żurawi, czyli urządzeń dźwignicowych, które są niezbędne do prac przy wielokondygnacyjnych obiektach. Dla firm budowlanych często opcja czasowego wynajmu jest bardziej opłacalna niż inwestycja w zakup takiego sprzętu. Jednak rynkowe ceny są różne i zależą od wielu czynników.Co wpływa na cenę wynajmu?

 

W zależności od charakteru pracy, może być potrzebny inny rodzaj dźwiga. Żurawie dzielą się na stacjonarne, wieżowe oraz samojezdne. Zaletą tych ostatnich jest możliwość samodzielnego poruszania się po terenie i drogach publicznych. Wybór określonego modelu uzależniony jest od zadań, jakie ma wykonywać. Najważniejsze parametry brane pod uwagę to długość wysięgnika oraz maksymalny udźwig. Cena wynajmu uzależniona jest więc przede wszystkim od wybranego sprzętu, lecz uwzględnia także koszt wynajmu operatora oraz koszty transportowe. Na jej wysokość wpływają także rodzaj i zakres wykonywanych prac, termin realizacji usług, poziom trudności związany z miejscem wykonywania powierzonych zdań oraz odległość, na jaką żuraw ma być przetransportowany. Tego typu sprzęty najczęściej wynajmuje się w odległości do kilkudziesięciu kilometrów, ponieważ ich dalszy transport może być nieopłacalny.Dokładne określenie swoich potrzeb

 

Z powodów opisanych powyżej ustalenie jednolitego cennika jest dość problematyczne. Można znaleźć ogłoszenia z konkretnymi kwotami, które zapewne wydają się atrakcyjne, lecz zazwyczaj jest to tylko zabieg marketingowy. Podana cena najczęściej jest dolną granicą bez uwzględnienia wielu czynników. Tani wynajem żurawi będzie możliwy wtedy, gdy dokładnie określisz swoje wymagania. W naszej firmie możesz liczyć na fachowe doradztwo, dzięki któremu dookreślisz swoje potrzeby i wybierzesz właściwy sprzęt. Informacje, jakie są w tym celu potrzebne, to:

 • waga przenoszonych artykułów,

 • wysokość ich podnoszenia,

 • rodzaj oraz nachylenie gruntu,

 • możliwość dojazdu

 • wygląd terenu, na którym są prowadzone prace.

Wynajem dźwigów jest realizowany w formie krótko- lub długoterminowej, co również ma wpływ na kształtowanie ceny. Umowa długoterminowa przeważnie jest wybierana przez przedsiębiorców, którzy nie dysponują swoimi żurawiami, a potrzebują ich na dłuższy czas. Natomiast wynajem krótkoterminowy to forma wynajmu zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. 

Czytaj więcej
Dźwig – wynająć czy kupić?
Czytaj więcej
23/04/2020
Dźwig – wynająć czy kupić?

Trudno poprowadzić i ukończyć prace budowlane bez specjalistycznego sprzętu, a do takiego zalicza się dźwigi. Każdy inwestor wcześniej czy później musi podjąć decyzję o wynajęciu lub zakupieniu profesjonalnego dźwigu budowlanego. Warto zatem poznać najważniejsze aspekty dotyczące tych dwóch możliwości.

 

Wizja niezależności

 

Dźwig to urządzenie kojarzone z branżą budowlaną, ale odznaczające się uniwersalnością zastosowania. Korzysta się z jego pracy wszędzie tam, gdzie potrzeba przenieść ciężkie materiały na odległość lub wysokość. Dostępne maszyny mogą udźwignąć ciężar ważący 50 ton, a ich wysięgniki są w stanie wysunąć się na długość 56 m. Dodatkowo dźwigi samojezdne bez trudu przemieszczają się z miejsca na miejsce bez konieczności angażowania dodatkowych środków transportu. Nie dziwi zatem chęć posiadania tak przydatnej maszyny na własność. Zakupienie własnego sprzętu pozwala samodzielnie prowadzić prace budowlane. Z własnego dźwigu można korzystać niezależnie i w każdym momencie, bez oczekiwania na dostępność wybranego modelu.

 

Praca dźwigu na zlecenie

 

Zanim ulegniemy wizji niezależności związanej z posiadaniem na własność wspomnianego sprzętu, trzeba poznać kilka faktów. Dźwig budowlany to przede wszystkim kosztowny sprzęt, zarówno do nabycia, jak i utrzymania. Tak specjalistyczna maszyna, aby pracować, potrzebuje licznych atestów. Zezwolenia te są wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego i jeśli nasz sprzęt ma je otrzymywać, to należy przestrzegać bezwzględnych zasad konserwacji, co również podnosi koszty posiadania dźwigu. Dysponowanie własnym żurawiem budowlanym jest korzystne wówczas, gdy zarządzamy dużym przedsiębiorstwem budowlanym realizującym nieustannie inwestycje. W zrównoważeniu kosztów zakupu i utrzymania dźwigu może pomóc jego podnajmowanie, ale to wymaga umiejętności zaplanowania i zsynchronizowania terminów prac. Ponadto pracą dźwigu musi kierować pracownik posiadający specjalne uprawnienia, których uzyskanie nie należy do najłatwiejszych. Po przeanalizowaniu zalet i wad wiążących się z samodzielnym nabyciem dźwigu warto skłonić się ku możliwości oferowanym przez wynajem dźwigu. Otrzymujemy wówczas usługę dźwigową, co jest rozwiązaniem o tyle wygodnym, że nie wymaga od nas dopełnienia formalności dotyczących pozwoleń i atestów do pracy. Pamiętajmy też, że firma świadcząca usługi wynajmu żurawi zapewni model maszyny adekwatny do naszego zlecenia. Nas jako zleceniodawców będzie więc interesowało fachowe i terminowe wykonie robót. Przed wynajęciem dźwigu wiodącej marki, możemy liczyć na profesjonalne doradztwo skutecznie wspierające naszą działalność.

Czytaj więcej
Wynajem żurawi - zalety
Czytaj więcej
25/02/2020
Wynajem żurawi - zalety

Realizacja nowoczesnych inwestycji budowlanych wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Jednym z nich jest żuraw, bez którego nie ukończy się konstrukcji tak pokaźnych rozmiarów, jak mosty, wieżowce czy tunele. Jednak sam żuraw to maszyna kosztowna i wymagająca w utrzymaniu. Wówczas wykonawcy odpowiedzialni za prace budowlane powinni rozważyć korzyści związane z wynajęciem żurawia.

 

Zamieszanie wokół nazwy

 

Maszyna doskonale kojarzona placami wielkich budów bywa popularnie nazywana dźwigiem. Faktycznie, głównym jej zadaniem jest podnoszenie i przenoszenie elementów budowlanych i fragmentów konstrukcji odznaczających się potężnym rozmiarem i ciężarem. Przepisy prawne i ustawodawca wymagają, aby w sytuacjach formalnych maszyny te nazywano żurawiami. Jednak nazwa „dźwig” pozostaje wciąż popularna i powszechnie używana, a dodanie określenia „budowlany” – rozwiewa wątpliwości, jaki typ urządzenia mamy na myśli. Pozostawiając zamieszanie wywołane nazewnictwem, nie możemy kwestionować znaczenia tych maszyn dla przebiegu i ukończenia prac budowlanych. Jednocześnie zwracamy uwagę, że najlepszym rozwiązaniem jest wybór żurawia samojezdnego. Urządzenie zamontowane na odpowiednio dostosowanym podwoziu samochodowym ułatwia jego dostarczenie na miejsce inwestycji. Również o wiele prostsze jest jego zainstalowanie, a potem złożenie na miejscu budowy niż w przypadku żurawi stacjonarnych.

 

Dlaczego warto wynajmować żurawie budowlane?

 

Można sądzić, że prowadzenie działalności budowlanej wymaga samodzielnego zakupu i gromadzenia wszystkich niezbędnych maszyn i sprzętów. Nic bardziej mylnego! W dobie wszechstronnej specjalizacji oraz nieustannego postępu technologicznego nie warto inwestować środków w drogi i profesjonalny sprzęt, z którego skorzystamy tylko w określonej fazie robót. O wiele korzystniejszym sposobem jest jego wynajęcie. Szczególnie opłacalnym rozwiązaniem jest wynajem żurawi, a oto najważniejsze zalety tego rozwiązania:

 • Ekonomia – żuraw to maszyna kosztowna w zakupie. Utrzymanie jej wymaga konserwacji, odnawiania atestów poprzez regularne przeglądy co wiąże się z kolejnymi wydatkami. Dodatkowo jako pojazd dopuszczony do ruchu drogowego wymaga wykupienia OC. W przypadku wynajęcia maszyny, nawet nie uświadamiamy sobie, z iloma kosztami wiąże się jej posiadanie.
 • Oszczędność czasu – wynajęcie samojezdnego żurawia można precyzyjnie zaplanować. Po przybyciu na miejsce budowy, gdzie czas odgrywa ważną rolę, jest gotowy do pracy w ciągu godziny.
 • Wygoda i profesjonalizm – zamawiając żurawia, otrzymujemy urządzenie odpowiadające naszym potrzebom. Dodatkowo jego obsługą zajmuje się operator wyznaczony przez firmę wynajmującą maszynę.
 • Nowoczesność i bezpieczeństwo – żurawie oferowane na wynajem należą do najnowszych modeli wiodących marek. Aktualne przeglądy techniczne gwarantują, że ich praca będzie efektywna i w pełni bezpieczna.

Zadowolenie z decyzji o wynajęciu żurawia będzie uzależniona od wyboru właściwej firmy. Pamiętajmy, że profesjonalne przedsiębiorstwo świadczące usługi wynajmu, oprócz nowoczesnych maszyn, oferuje również fachowe doradztwo i wsparcie, które pomogą przede wszystkim w sprecyzowaniu naszych potrzeb i preferencji podczas wyboru najlepszego żurawia.

Czytaj więcej
Jakie dźwigi można wynająć?
Czytaj więcej
05/11/2019
Jakie dźwigi można wynająć?

Nowoczesne wieżowce, drapacze chmur, mosty lub inne wielkie konstrukcje nie powstaną bez jednego urządzenia. Bez dźwigów. To właśnie one pełnią niebagatelną funkcję w budowaniu współczesnych metropolii. Charakterystyczne urządzenia są ciężkie do konserwacji czy pielęgnacji dla indywidualnego klienta. Właśnie w takich sytuacjach pojawiają się wypożyczalnie, których usługi wydają się zbawienne.

Popularne modele dźwigów


Decydując się na wynajem dźwigów, można wybierać spośród różnego rodzaju sprzętu:

 

 • Liebher LTM 1070 - żuraw samojezdny, którego maksymalny ciężar, jaki jest w stanie podnieść wynosi 70 ton. Posiada 4 osie, a długość całkowita wynosi 56 m (teleskopowy 40 i kratowy 16). Pojazd spełnia wszystkie wymagania związane z przepisami budowlanymi. Z każdej strony posiada wsporniki, które wykluczą potencjalne przechyly podczas zmagań z ciężkimi ładunkami. 
 • Liebher LTM 1055 - jeden z najszybszych dźwigów w swojej kategorii. Maksymalna masa, jaką jest w stanie podnieść wynosi 55 ton. Posiada 3 osie, a całkowita długość wyciągnika wynosi 56 m.  Z kolei wysięgnik teleskopowy liczy 40 m, a kratowy 16. 
 • Liebher LTM 1035 - kolejna pozycja od tego producenta, która będzie umożliwiać przenoszenie elementów konstrukcji na średnich wysokościach. Maksymalny udźwig tego modelu wynosi 35 ton. Wysięgnik teleskopowy mierzy 30 m, a kratowy 8 m. Całkowita długość wynosi 38 m. Jest wyposażony w 3 osie.
 • Tadano Faun ATF-50 - Tadano to firma, która od lat zajmuje się budową dźwigów samojezdnych, dzęki czemu ich żurawie cieszą się dużym uznaniem w branży dźwigowej. Faun ATF-50 to model, który jest w stanie podnieść ciężar wynoszący maksymalnie 50 ton, a całkowita długość wysięgnika wynosi 56.4 m. Składa się na nią 16 m wysięgnika kratowego i 38.6 m teleskopowego. Jest wyposażony w 3 osie.


Dźwigi to niezwykle uniwersalne pojazdy, które będą nieocenione w stosunku do zadań ekstremalnych. Wypożyczalnie dźwigów oraz profesjonalni doradcy podpowiedzą, jaką maszynę wynająć, aby miała najlepsze cechy względem zajęcia do którego będą użytkowane.

 

Czytaj więcej
Zatrudnię operatora żurawia
Czytaj więcej
23/04/2019
Zatrudnię operatora żurawia

Zatrudnię operatora żurawia


C + IIŻ z doświadczeniem. W przypadku braku ofert rozważam zatrudnienie osoby bez doświadczenia, bez uprawnień (osobę do przeszkolenia) praca w woj. Pomorskie (przeważnie Gdańsk i okolice)

 

Tel 695-915-666

biuro@dzwigland.pl
Lub
lukaszbanaczyk@wp.pl

Czytaj więcej
Rozbiórka starego węzła Gdańsk
Czytaj więcej
23/04/2019
Rozbiórka starego węzła Gdańsk

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut a tempus lectus. Integer finibus arcu ac posuere vestibulum. Nam auctor mollis velit. Mauris id hendrerit est. Fusce tempor luctus magna vitae varius.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

 

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem.

 

Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur?

Czytaj więcej
Zatrudnię operatora żurawia
Czytaj więcej
15/04/2019
Zatrudnię operatora żurawia

C + IIŻ z doświadczeniem. W przypadku braku ofert rozważam zatrudnienie osoby bez doświadczenia, bez uprawnień (osobę do przeszkolenia) praca w woj. Pomorskie (przeważnie Gdańsk i okolice).

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

 

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem.

 

Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur?

Czytaj więcej
Rozbiórka starego węzła Gdańsk
Czytaj więcej
15/04/2019
Rozbiórka starego węzła Gdańsk

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut a tempus lectus. Integer finibus arcu ac posuere vestibulum. Nam auctor mollis velit. Mauris id hendrerit est. Fusce tempor luctus magna vitae varius.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

 

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem.

 

Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur?

Czytaj więcej

Punkt obsługi klienta

Adres
Gdańsk 80-288
ul. Piecewska 20/C2

Numer telefonu
695 915 666

Adres e-mail
lukaszbanaczyk@wp.pl 

 

czytaj więcej
facebook