pytanie

Aktualności

Dźwig – wynająć czy kupić?
zoom

Dźwig – wynająć czy kupić?

Trudno poprowadzić i ukończyć prace budowlane bez specjalistycznego sprzętu, a do takiego zalicza się dźwigi. Każdy inwestor wcześniej czy później musi podjąć decyzję o wynajęciu lub zakupieniu profesjonalnego dźwigu budowlanego. Warto zatem poznać najważniejsze aspekty dotyczące tych dwóch możliwości.

 

Wizja niezależności

 

Dźwig to urządzenie kojarzone z branżą budowlaną, ale odznaczające się uniwersalnością zastosowania. Korzysta się z jego pracy wszędzie tam, gdzie potrzeba przenieść ciężkie materiały na odległość lub wysokość. Dostępne maszyny mogą udźwignąć ciężar ważący 50 ton, a ich wysięgniki są w stanie wysunąć się na długość 56 m. Dodatkowo dźwigi samojezdne bez trudu przemieszczają się z miejsca na miejsce bez konieczności angażowania dodatkowych środków transportu. Nie dziwi zatem chęć posiadania tak przydatnej maszyny na własność. Zakupienie własnego sprzętu pozwala samodzielnie prowadzić prace budowlane. Z własnego dźwigu można korzystać niezależnie i w każdym momencie, bez oczekiwania na dostępność wybranego modelu.

 

Praca dźwigu na zlecenie

 

Zanim ulegniemy wizji niezależności związanej z posiadaniem na własność wspomnianego sprzętu, trzeba poznać kilka faktów. Dźwig budowlany to przede wszystkim kosztowny sprzęt, zarówno do nabycia, jak i utrzymania. Tak specjalistyczna maszyna, aby pracować, potrzebuje licznych atestów. Zezwolenia te są wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego i jeśli nasz sprzęt ma je otrzymywać, to należy przestrzegać bezwzględnych zasad konserwacji, co również podnosi koszty posiadania dźwigu. Dysponowanie własnym żurawiem budowlanym jest korzystne wówczas, gdy zarządzamy dużym przedsiębiorstwem budowlanym realizującym nieustannie inwestycje. W zrównoważeniu kosztów zakupu i utrzymania dźwigu może pomóc jego podnajmowanie, ale to wymaga umiejętności zaplanowania i zsynchronizowania terminów prac. Ponadto pracą dźwigu musi kierować pracownik posiadający specjalne uprawnienia, których uzyskanie nie należy do najłatwiejszych. Po przeanalizowaniu zalet i wad wiążących się z samodzielnym nabyciem dźwigu warto skłonić się ku możliwości oferowanym przez wynajem dźwigu. Otrzymujemy wówczas usługę dźwigową, co jest rozwiązaniem o tyle wygodnym, że nie wymaga od nas dopełnienia formalności dotyczących pozwoleń i atestów do pracy. Pamiętajmy też, że firma świadcząca usługi wynajmu żurawi zapewni model maszyny adekwatny do naszego zlecenia. Nas jako zleceniodawców będzie więc interesowało fachowe i terminowe wykonie robót. Przed wynajęciem dźwigu wiodącej marki, możemy liczyć na profesjonalne doradztwo skutecznie wspierające naszą działalność.

Punkt obsługi klienta

Adres
Gdańsk 80-288
ul. Piecewska 20/C2

Numer telefonu
695 915 666

Adres e-mail
lukaszbanaczyk@wp.pl 

 

czytaj więcej
facebook