pytanie

Aktualności

Wynajem żurawi - zalety
zoom

Wynajem żurawi - zalety

Realizacja nowoczesnych inwestycji budowlanych wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Jednym z nich jest żuraw, bez którego nie ukończy się konstrukcji tak pokaźnych rozmiarów, jak mosty, wieżowce czy tunele. Jednak sam żuraw to maszyna kosztowna i wymagająca w utrzymaniu. Wówczas wykonawcy odpowiedzialni za prace budowlane powinni rozważyć korzyści związane z wynajęciem żurawia.

 

Zamieszanie wokół nazwy

 

Maszyna doskonale kojarzona placami wielkich budów bywa popularnie nazywana dźwigiem. Faktycznie, głównym jej zadaniem jest podnoszenie i przenoszenie elementów budowlanych i fragmentów konstrukcji odznaczających się potężnym rozmiarem i ciężarem. Przepisy prawne i ustawodawca wymagają, aby w sytuacjach formalnych maszyny te nazywano żurawiami. Jednak nazwa „dźwig” pozostaje wciąż popularna i powszechnie używana, a dodanie określenia „budowlany” – rozwiewa wątpliwości, jaki typ urządzenia mamy na myśli. Pozostawiając zamieszanie wywołane nazewnictwem, nie możemy kwestionować znaczenia tych maszyn dla przebiegu i ukończenia prac budowlanych. Jednocześnie zwracamy uwagę, że najlepszym rozwiązaniem jest wybór żurawia samojezdnego. Urządzenie zamontowane na odpowiednio dostosowanym podwoziu samochodowym ułatwia jego dostarczenie na miejsce inwestycji. Również o wiele prostsze jest jego zainstalowanie, a potem złożenie na miejscu budowy niż w przypadku żurawi stacjonarnych.

 

Dlaczego warto wynajmować żurawie budowlane?

 

Można sądzić, że prowadzenie działalności budowlanej wymaga samodzielnego zakupu i gromadzenia wszystkich niezbędnych maszyn i sprzętów. Nic bardziej mylnego! W dobie wszechstronnej specjalizacji oraz nieustannego postępu technologicznego nie warto inwestować środków w drogi i profesjonalny sprzęt, z którego skorzystamy tylko w określonej fazie robót. O wiele korzystniejszym sposobem jest jego wynajęcie. Szczególnie opłacalnym rozwiązaniem jest wynajem żurawi, a oto najważniejsze zalety tego rozwiązania:

  • Ekonomia – żuraw to maszyna kosztowna w zakupie. Utrzymanie jej wymaga konserwacji, odnawiania atestów poprzez regularne przeglądy co wiąże się z kolejnymi wydatkami. Dodatkowo jako pojazd dopuszczony do ruchu drogowego wymaga wykupienia OC. W przypadku wynajęcia maszyny, nawet nie uświadamiamy sobie, z iloma kosztami wiąże się jej posiadanie.
  • Oszczędność czasu – wynajęcie samojezdnego żurawia można precyzyjnie zaplanować. Po przybyciu na miejsce budowy, gdzie czas odgrywa ważną rolę, jest gotowy do pracy w ciągu godziny.
  • Wygoda i profesjonalizm – zamawiając żurawia, otrzymujemy urządzenie odpowiadające naszym potrzebom. Dodatkowo jego obsługą zajmuje się operator wyznaczony przez firmę wynajmującą maszynę.
  • Nowoczesność i bezpieczeństwo – żurawie oferowane na wynajem należą do najnowszych modeli wiodących marek. Aktualne przeglądy techniczne gwarantują, że ich praca będzie efektywna i w pełni bezpieczna.

Zadowolenie z decyzji o wynajęciu żurawia będzie uzależniona od wyboru właściwej firmy. Pamiętajmy, że profesjonalne przedsiębiorstwo świadczące usługi wynajmu, oprócz nowoczesnych maszyn, oferuje również fachowe doradztwo i wsparcie, które pomogą przede wszystkim w sprecyzowaniu naszych potrzeb i preferencji podczas wyboru najlepszego żurawia.

Punkt obsługi klienta

Adres
Gdańsk 80-288
ul. Piecewska 20/C2

Numer telefonu
695 915 666

Adres e-mail
lukaszbanaczyk@wp.pl 

 

czytaj więcej
facebook