Dźwigi do wynajęcia –
sprawdź, czym dysponujemy

Dźwigi do wynajęcia znajdujące się w ofercie firmy Dźwigland to tzw. żurawie samojezdne. Właśnie ta druga nazwa jest nazwą prawidłową, zgodna z oficjalnym nazewnictwem. Nazwa żurawie samojezdne używana jest również w przepisach regulujących zasady ich eksploatacji oraz informujących o wymaganiach, jakie należy spełnić by móc używać ich zgodnie z przepisami – np. świadcząc usługę wynajmu dźwigu. Żurawie samojezdne na tle innych urządzeń tego typu (czyli na przykład żurawi stacjonarnych czy dużej części żurawi wieżowych) wyróżniają się przede wszystkim tym, że mogą się samodzielnie poruszać się nie tylko po terenie, na którym są używane, ale również po drogach publicznych). Wszystko dzięki temu, że są zainstalowane na specjalnie skonstruowanym podwoziu samochodowym.

Rodzaje żurawi samojezdnych wynajmowanych Dźwigland

Generalnie żurawie samojezdne można scharakteryzować w następujący sposób:

  • posiadają wysięgnik mogący wykonywać ruch obrotowy oraz ruch opuszczania oraz podnoszenia;
  • w większość przypadków istnieje możliwość regulowania długości tego wysięgnika, wysięgniki najczęściej wysuwa się teleskopowo;
  • żuraw samojezdny może w stanie obciążonym lub nieobciążonym przemieszczać się bez specjalnie przygotowanej jezdni, zachowując swoją stateczność pod działaniem siły ciężkości;
  • najważniejszymi cechami jakie bierze się pod uwagę dobierając sprzęt do rodzaju zadania, jakie ma wykonać jest długość wysięgnika oraz maksymalny udźwig.


Żurawie samojezdne wynajmowane przez Dźwigland to maszyny wyprodukowane przez największych i najbardziej renomowanych producentów sprzętu tego typu: Liebherr i Tadano Faun.

Ładowarki Teleskopowe
Ładowarki Teleskopowe

Ładowarka teleskopowa obrotowa Manitou MRT 2150 jest maszyną ogólnego zastosowania w każdej branży. Najlepiej sprawuje się w branży budowlanej dzięki wykorzystaniu osprzętu który jest na wyposażeniu ładowarki. 

Czytaj więcej
LIEBHERR LTM 1070
LIEBHERR LTM 1070

Tak, jak i inne modele żurawi samojezdnych, tak i Liebherr LTM 1070 jest maszyną całkowicie zgodną z przepisami budowlanymi. Jeżeli więc poszukują Państwo pojazdów, których sprawność techniczna została potwierdzona międzynarodowymi normami, to wybór tego modelu z pewnością będzie właściwą decyzją.

 

Jednak nie tylko adekwatność względem wymogów normy DIN oraz ISO stanowi atut tej maszyny. Istotne są także parametry techniczne oraz funkcjonalność. Istotna jest także siła udźwigu, która zgodnie z kartą techniczną pojazdu wynosi 70 Ton. Liebherr LTM 1070 ma również specjalne wsporniki – zarówno po bokach, jak i z przodu oraz z tyłu pojazdu – które zapobiegają ewentualnym przechyłom w trakcie podnoszenia ciężkich ładunków.

Czytaj więcej
LIEBHERR LTM 1055
LIEBHERR LTM 1055

Najszybszy i najbardziej zwrotny dźwig w swojej klasie. Umożliwia najbardziej ergonomiczne montaże elementów o znacznej masie na dużych wysokościach.

 

Liebherr LTM 1055 znajduje zastosowanie przy montażach konstrukcji, przy załadunkach elementów do 55 ton w terenie trudnodostępnym, z dużych odległości.

Czytaj więcej
LIEBHERR LTM1040-3
LIEBHERR LTM1040-3

Model żurawia samojezdnego Liebherr LTM 1040 jest całkowicie zgodny z wymogami określanymi normą DIN oraz jej odpowiednikiem ISO. Jeśli zdecydują się Państwo wynająć ten model, to możecie mieć pewność, że będzie on funkcjonalny, a jego działanie całkowicie zgodne z przepisami prawnymi. Żuraw Liebherr LTM 1040 jest w stanie udźwignąć materiał o łącznej masie nawet 40 ton. Podobnie, jak i inne modele, tak i ten wyposażony został w specjalne stabilizatory, pozwalające na bezpieczne ustawienie maszyny oraz jej zabezpieczenie na czas udźwigu. Na pełną funkcjonalność sprzętu ma również wpływ możliwość dokonania całkowitego obrotu (360 stopni wokół własnej osi). Daje to niemal nieograniczone możliwości w trakcie przenoszenia ładunków – pozwala na ich swobodną relokację bez konieczności zmiany położenia samego pojazdu.

Czytaj więcej
LIEBHERR LTM 1035
LIEBHERR LTM 1035

Żuraw samojezdny Liebherr LTM 1040 umożliwia najbardziej ergonomiczne montaże konstrukcji o dużych ciężarach na średnich wysokościach. Jest najszybszym i najbardziej zwrotnym dźwigiem w swojej klasie.

Czytaj więcej
FAUN ATF 50
FAUN ATF 50

Żuraw samojezdny (żuraw terenowy) firmy Tadano Faun GmbH, jednego z największych na świecie producentów dźwigów budowlanych, dźwigów samochodowych i podnośników. W porównaniu do RTF 40-3 ma dłuższy wysięgnik i większy maksymalny udźwig.

Czytaj więcej
FAUN RTF 40
FAUN RTF 40

Żuraw samojezdny (żuraw terenowy) firmy Tadano Faun GmbH, jednego z największych na świecie producentów dźwigów budowlanych, dźwigów samochodowych i podnośników. Faun RTF 40-3 to jeden z mniejszych dźwigów w swojej klasie.

Czytaj więcej

Punkt obsługi klienta

Adres
Gdańsk 80-288
ul. Piecewska 20/C2

Numer telefonu
695 915 666

Adres e-mail
lukaszbanaczyk@wp.pl 

 

czytaj więcej
facebook