pytanie

Aktualności

Jak tanio wynająć dźwig?
zoom

Jak tanio wynająć dźwig?

Dźwig to potoczna nazwa dla żurawi, czyli urządzeń dźwignicowych, które są niezbędne do prac przy wielokondygnacyjnych obiektach. Dla firm budowlanych często opcja czasowego wynajmu jest bardziej opłacalna niż inwestycja w zakup takiego sprzętu. Jednak rynkowe ceny są różne i zależą od wielu czynników.Co wpływa na cenę wynajmu?

 

W zależności od charakteru pracy, może być potrzebny inny rodzaj dźwiga. Żurawie dzielą się na stacjonarne, wieżowe oraz samojezdne. Zaletą tych ostatnich jest możliwość samodzielnego poruszania się po terenie i drogach publicznych. Wybór określonego modelu uzależniony jest od zadań, jakie ma wykonywać. Najważniejsze parametry brane pod uwagę to długość wysięgnika oraz maksymalny udźwig. Cena wynajmu uzależniona jest więc przede wszystkim od wybranego sprzętu, lecz uwzględnia także koszt wynajmu operatora oraz koszty transportowe. Na jej wysokość wpływają także rodzaj i zakres wykonywanych prac, termin realizacji usług, poziom trudności związany z miejscem wykonywania powierzonych zdań oraz odległość, na jaką żuraw ma być przetransportowany. Tego typu sprzęty najczęściej wynajmuje się w odległości do kilkudziesięciu kilometrów, ponieważ ich dalszy transport może być nieopłacalny.Dokładne określenie swoich potrzeb

 

Z powodów opisanych powyżej ustalenie jednolitego cennika jest dość problematyczne. Można znaleźć ogłoszenia z konkretnymi kwotami, które zapewne wydają się atrakcyjne, lecz zazwyczaj jest to tylko zabieg marketingowy. Podana cena najczęściej jest dolną granicą bez uwzględnienia wielu czynników. Tani wynajem żurawi będzie możliwy wtedy, gdy dokładnie określisz swoje wymagania. W naszej firmie możesz liczyć na fachowe doradztwo, dzięki któremu dookreślisz swoje potrzeby i wybierzesz właściwy sprzęt. Informacje, jakie są w tym celu potrzebne, to:

  • waga przenoszonych artykułów,

  • wysokość ich podnoszenia,

  • rodzaj oraz nachylenie gruntu,

  • możliwość dojazdu

  • wygląd terenu, na którym są prowadzone prace.

Wynajem dźwigów jest realizowany w formie krótko- lub długoterminowej, co również ma wpływ na kształtowanie ceny. Umowa długoterminowa przeważnie jest wybierana przez przedsiębiorców, którzy nie dysponują swoimi żurawiami, a potrzebują ich na dłuższy czas. Natomiast wynajem krótkoterminowy to forma wynajmu zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. 

Punkt obsługi klienta

Adres
Gdańsk 80-288
ul. Piecewska 20/C2

Numer telefonu
695 915 666

Adres e-mail
lukaszbanaczyk@wp.pl 

 

czytaj więcej
facebook